Slovo úvodem

Vážené milé kolegyně, vážení kolegové,


jménem České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie si Vás dovoluji pozvat na již 12. ročník kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie , který se bude konat 23. - 24. května 2014 v prostorách nově otevřeného hotelu Clarion Congress v Ostravě.

Nosným tématem letošního ročníku kongresu bude Kataraktová chirurgie a sítnice .

Nedílnou součástí kongresu jsou kulaté stoly, kde budeme diskutovat problematiku operace katarakty na očích po vitrektomii, prevenci CME, profylaktické použití anti-VEGF, strategii operace katarakty na očích s makulární dírou a postup při „utopení“ jádra atd. K účasti budou přizváni přední odborníci na vitreo-retinální problematiku. Budeme se těšit na jejich prezentace a diskuzi s nimi.

Dalšími tématy budou:

  • Chirurgická korekce presbyopie - rohovka nebo čočka?
  • Novinky v kataraktové chirurgii
  • Varia


Další panelovou diskuzi věnujeme tématu: etické aspekty podnikání v očním lékařství a problematice standardu v refrakční chirurgii

Velkou oblibu si již získal videofestival a divácky bude jistě neméně atraktivní duel mezi zastánci odlišných stanovisek nad různými tématy.

Věřím, že tento kongres bude pro řadu z Vás zajímavou a vítanou možností k získání nejnovějších informací a také samozřejmě příležitostí k setkání s kolegy a předními odborníky v oboru.


Těším se na setkání s vámi v Ostravě.

 

prof. MUDr. Pavel Kuchynka, CSc.
předseda ČSRKCH